top of page

september 2020

Mis juhtub, kui "nõrgale" ja madala enesehinnanguga klassile anda võimalus õnnestuda? 

juuni 2020

Reedel, 5. juunil avab AHHAA teaduskeskus näituse “Ahhaa, foobiad!”, mis tutvustab levinuimaid hirmuallikaid ja näitab, kuidas tavaline hirm mõnikord äärmuslikud mõõtmed võtab. Foobiate ja nende kujunemise teadusliku tausta osas andis nõu Psühhobuss.

Algaval psühholoogia aluste e-kursusel on rekordarv osalejaid

mai 2020

Tartu Ülikool koostöös Psühhobussiga alustas vaba juurdepääsuga e-kursuse ehk MOOCiga, mille eesmärk on anda laiapõhjaline sissejuhatus psühholoogia erialasse ja kummutada võimalikke valearusaamu, mis seostuvad ühiskonnas psühholoogi kuvandiga.

Psühhobuss Teletornis: Geenid ja Sina

aprill 2019

Alates aprillist on Tallinna Teletornis avatud näitus 'Geeniaalne'. Uue näituse tulekuga muutuvad ka Psühhobussi teadusetendused geeniteemaliseks. "Psühhobussi kaasahaarav teadusetendus „Geenid ja Sina“ selgitab põnevaid geenide ja psühholoogia vahelisi seoseid."

veebruar 2019

Tartu Loodusmajas toimus apoliitiline seminar, kus käis Psühhobuss rääkimas sellest, mis mõjutab inimeste valikute langetamist ning miks on oluline võtta vastutust.

mai 2018

Inglise keelses Tartu Ülikooli blogis kirjutatakse sellest, mis on psühholoogia ning millega tegeleb Psühhobuss. "In any science, the main questions are “Why?” and “How?” In psychology, scientists look for answers to the questions of why and how our brains work the way they do. Our job is to demonstrate the findings of scientists and do it in a fun and interactive way." 

märts 2018

 Tartu Postimees kajastas Tartu teadusetenduste maratoni Amsterdamis EV100 auks. "Kahe päeva jooksul annavad neli meeskonda – Ahhaa, Teadusbuss, Psühhobuss ja Kvark – kaksteist etendust."

veebruar 2018

 Psühhobussi ajulabor Veeriku kooli 4. klassi loodusrühmadele  "Sai teha erinevaid tegevusi ja vaadata maailma natuke teise nurga alt."

november 2017

 Alguskoht 53:09  "Kui aasta tagasi kogusime meie valesti kuuldud laulusõnu siis sama teevad psühholoogiatudengid Psühhobussist."

november 2017

 Video: möödakuuldud laulusõnad, mida sa enne kuulnud ei ole. "Vaata värskest videost, milliseid uusi ja vanu laulusõnu on inimesed valesti kuulnud!"

november 2017

 VAHVA VIDEO: milliseid laulusõnu sina oled valesti kuulnud? "Seda videot vaadates võib juhtuda, et mõned laulud jäävadki sind nüüd valede sõnadega kummitama."

november 2017

Ajakiri Ole Rohkem kajastab Halloweenilikku aju lahkamise töötuba. "Kõigil soovijatel oli võimalus kanda valget kitlit, tõmmata kätte kummikindad, käsitseda skalpelli ning panna käed külge rohelisele tarretisajule. "

Oktoober

2017

 Laupäeva õhtul saavad kõik sügiskoolis osalejad proovida virtuaalreaalsust - oma tehnikaga on kohal Psühhobuss!  "Kui tekib küsimus, miks psühholoogid virtuaalreaalsusega tegelevad, tule ja uuri järgi!"

September

2017

Varjatud eksperimendid maitsmise, valemälestuste ja horoskoopidesse uskumise kohta. "Me palume möödujatel hinnata kolme eri värvi jooki, kuid asja konks on selles, et kõik need on sama värvi."

Juuli

2017

Tartu Postimees kirjutas Psühhobussi osalusest 2017. aasta SPARK Makerlabi rannalaboris. "Kui täna on Rannalaboris külas TÜ psühholoogia eriala üliõpilaste ellu kutsutud Psühhobuss, siis homme saab alates 15st osa kodukeemia katsetest koos ohutuskoolitusega."

August

2016

Teeme aeg-ajalt ka avalikke üritusi, kus kõik linnaelanikud meiega tutvuda saavad. "Sel nädalal annab Psühhobuss Kvartali aatriumis võimaluse kogeda virtuaalreaalsust."

Detsember

2015

Käisime Eesti koolidest parima digipöörde auhinna saanud Tartu Veeriku kooli 4. klassi õpilastele virtuaalreaalsust tutvustamas. "Näiteks külastas kooli Psühhobuss, mis andis lastele võimaluse digivahendite abil rännata ringi kosmoses ja kõndida Kuu peal."

November

2015

Tuntud teadusblogija Jaan Aru kajastab Psühhobussi animatsioonisarja. "Psühhobussi noored on viinud teaduse populariseerimise hoopis uuele tasemele. Ja nad ei peatu!"

September

2015

Lühike eelvaade Psühhobussi kavale, mida kandsime ette rahvusvahelisel teadusteatrite festivalil. "Võistlusel esindab Eestit Psühhobuss, kuhu kuulvad Tartu ülikooli tudengid tutvustavad etendusega teaduspõhise psühholoogia huvitavaid ja praktilisi tahke."

August

2015

Rohkem kui sada Imavere lasteaeda õppeaasta algust tähistama kogunenud lasteaiaõpetajat proovisid oma meelte erksust vaatamises, kuulamises ja tajumises. "Meiega tehtud katsetest tuli välja, kui valikuliselt ja suunatult meie meeled töötavad, ja see oli väga lahe kogemus."

Märts

2015

 Tagasivaade Psühhobussi esimesele tegevusaastale. "Aasta jooksul on buss läbinud tuhandeid kilomeetreid, peatudes erinevates Eesti paikades, korraldanud üle neljakümne psühholoogilisi eksperimente tutvustava etteaste koolides, organisatsioonides ja sünnipäevadel ning on pälvinud oma tegevuse eest mitmeid auhindu ja tiitleid."

Detsember

2014

 Muhe ülevaade Psühhobussi külastusest Konguta koolis, kirjutatud 4. klassi päkapikkude poolt :) "Mulle meeldisid kõige rohkem prillid, mille seest vaadates oli maailm tagurpidi. Tudengitega oli lahe."

Juuli

2014

Usutlus Psühhobussi esimestest sammudest ning tulevikuplaanidest. "Selleks, et jõuda ettevõtluseni, on vaja areneda ja arendada ka oma kontseptsiooni, olla midagi suurepärast ja hoopis teistsugust."

Juuli

2014

Uudislugu Psühhobussi väga edukast esinemisest TÜ äriideede konkurssil Kaleidoskoop. "Psühhobussi eesmärk on innustada inimesi, et nad otsiksid teaduslikke seletusi enda ja teiste käitumisele ning prooviksid murda mitmesuguseid müüte. Eelkõige on aga tegemist lõbusa ajaviitega."

Juuni

2014

Uudislugu Psühhobussi väga edukast esinemisest TÜ äriideede konkurssil Kaleidoskoop. "Psühhobussil on selge visioon sellest, mis nad teevad ja kuidas asjaga edasi minna. Samuti on nad juba oma ideedest edasi liikunud, reaalselt tegutsenud ja midagi ära teinud, tunnustas žürii liige, TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna."

Aprill

2014

 Psühhobuss külastamas Ringvaate stuudiot. Räägime oma projektist ning teeme mõned huvitavad katsed. "Jälgige tähelepanelikult kogu seda intervjuud!"

Aprill

2014

Põgus ülevaade erinevatest teadust populariseerivatest projektidest, mida eesti kõrgkoolidega seoses pakutakse. "„Bussijuht” Madis Vasseri sõnul on nende laiem eesmärk populariseerida psühholoogiat kui teadust ning psühholoogi kui teadlast."

Märts

2014

Noored ajakirjanikud kajastamas oma ekskursiooni TÜ avatud uste päeval, mille raames astus esmakordselt üles ka Psühhobuss. "Psühholoogiat oli väga huvitav kuulata ja see eriala tundub olevat põnev."

bottom of page