top of page
IMG_20191022_123511.jpg

Teadusteater

Psühhobussi teadusteater pakub muhedat huumorit ja eneseavastamist

Psühhobussi eesmärk on anda edasi psühholoogiaalaseid teadmisi läbi meelelahutusliku ja haridusliku võtme. Selleks anname võimaluse nii lastel kui ka täiskasvanutel saada osa erinevatest psühholoogilistest eksperimentidest. Usume, et oma praktilises lähenemises pakub teaduslik meelelahutus paremat nägemust sellest, kuidas erinevad teaduslikult tõestatud meetodid meie igapäevaelus väljenduvad.

 

Vahel võib tunduda, et psühholoogiateadus ja aju uurimine on kauge ja kättesaamatu: teadlased uurivad oma laboratooriumites mingeid ajuprotsesse, kimbutavad inimesi küsimustike ja eksperimentidega. Meie siin Psühhobussis aga teame, et psühholoogia ei elutse vaid laboratooriumites ja küsimustikes, vaid ümbritseb meid iga päev igal pool, kuhu me ka ei läheks. Meie poolt pakutav teadusshow on täis põnevaid ja humoorikaid psühholoogilisi eksperimente, mis loob arusaama, kuidas inimese aju ja tajud toimivad ning kuidas see meie igapäevast maailma kujundab.

 

Kui Sul on tahtmine oma maailma tuua - kas koju, kontorisse või laagrisse - veidike teaduspsühholoogiat, tutvu meie etenduste formaatidega allpool. Kui etenduse formaadid ei tundu sobivat, siis kirjuta meile ja leiame lahenduse!

Meelelahutuslik teadusetendus

Meelelahutuslik teadusetendus on spetsiaalselt koostatud lõbusamate ning kelmikamate ürituste jaoks ja mõeldud täiskasvanutele. Publik kogeb põnevaid, uudseid ja üllatavaid psühholoogilisi katseid enda taju, mälu ja mõtlemise kohta. Etenduse jooksul kaasame kõik osalised nii, et nad saavad omal nahal kogeda erinevaid meeliavardavaid psühholoogilisi efekte, üksteisega koos naerda, omavahel elamusi jagada ja aju veidruste üle kukalt kratsida.

Carolina_portartur.png

Psühholoogiakatsed konverentsile

Konverents7.jpg

Vahepalad täiendavad ning toovad vaheldust pikematele üritustele, näiteks konverentsidele, seminaridele, koolitustele. Viime ettekannete vahel inimeste seas läbi 5-15 minuti pikkuseid efektseid psühholoogiakatseid, mis elavdavad nende mõttelendu ning tekitavad piisavalt elevust, et järgmised ettekanded edukalt ära kuulata. Katsete teemaks on meie taju, mälu ja mõtlemine. Võimaluse korral võtame katsete valikul aluseks ürituse teema ning katsele eelnevad ja järgnevad ettekanded.

Hariduslik teadusetendus

Hariduslik teadusetendus sobib hästi õpilastele ning segapublikule. Etendus sisaldab ohtralt kaasahaaravaid meelte, mõtlemise, taju ja muid psühholoogia valdkondade katseid ning kestab üldiselt 45 minutit. Käesoleval aastal käime peamiselt väljas meelte teemalise katsega, kuid võime teie jaoks võtta ka enda varasalvest etendusi muudel teemadel: 

  • geenid ja keskkond

  • valimiskäitumine

  • ratsionaalne mõtlemine

  • mälu

  • kunst ja psühholoogia

  • keskkond ja psühholoogia

  • psühholoogia koduste vahenditega

  • psühhoakustika

  • virtuaalreaalsus

  • jpm

PB_koolis_2.jpg
bottom of page