top of page
IMG_6075.jpeg

Õpioskused ja õpistrateegiad - “Tõhusa õppimise töötuba”

Tihti ei mõtestata seda, milliste viisidega on võimalik saavutada paremaid tulemusi nii kooli kui ka tööelus, vaid tuginetakse juba kujunenud harjumustele. Iga inimene kasutab erinevaid õppimise meetodeid vastavalt oma eripäradele, teadmistele ja kogemustele. Ent paremate tulemuste saavutamiseks on oluline mõista, kuidas meie aju töötab, millised on erinevad efektiivsed õpistrateegiad ning kuidas valida enda jaoks sobivaimad.

 

Mis on õpioskused? Kuidas õppida? Kuidas õppida õppima? Kuidas efektiivselt õppida? Milliseid õppimise tehnikaid kasutada? Millised näevad välja õppimist soodustavad õppimisharjumused?

Oleme arendanud välja interaktiivse tõhusa õppimise töötoa, kus osalejad saavad teadmisi ja oskusi erinevatest teaduslikult tõestatud efektiivsetest õpistrateegiatest. Anname edasi oskusi sellest, kuidas oma õpioskusi analüüsida ja neid arendada läbi elustiili ja uute harjumuste. Selleks, et teadmiste omandamine oleks põnev ja kaasahaarav viime töötoas läbi katseid, mille kaudu saavad õpilased kogeda näiteks seda, kuidas aju reageerib erinevatele häirivatele faktoritele, mis mõjutavad õppeprotsessi.

Iga õpetaja soovib, et tema õpilaste õppekäiku saadaks jätkusuutlik areng. Õppima õppimine ja õppima õpetamine on sümbioosne protsess. Seepärast on ka õpetajatel oluline tuletada meelde erinevaid õpioskusi.

 

Õpiväljundid, mida töötuba aitab saavutada:

 

  • teadmine, kuidas aju õpib ja loob seoseid

  • mõistmine, kuidas töötab tähelepanu- ja keskendumisvõime

  • teadmine, milline mõtteviis toetab õppimist (fikseeritud- ja juurdekasvu mõtteviis)

  • oskus reguleerida oma eluviisi (uni, toitumine, füüsiline aktiivsus)

  • oskused stressiga toime tulemiseks


 

Sihtgrupp:  lapsed, täiskasvanud, õpilased, üliõpilased, õpetajad, firmad

 

 

PS! Küsi ka erisoovi:

  • Koolitust on võimalik tellida ka Zoom vahendusel läbiviidava veebitöötoana.

  • Kui aeg on piiratud, võime valida välja ühe teema, millele keskendume. 

  • Mida suurem arv osalejaid, seda rohkem peame muutma töötuba loengu sarnaseks. 

Loe meie blogipostitusi samal teemal: 

bottom of page